Salt la informațiile despre produs
1 din 1

GSK

Theraflu raceala si tuse, 500 mg/6,1 mg/100 mg, 16 capsule, Gsk

Theraflu raceala si tuse, 500 mg/6,1 mg/100 mg, 16 capsule, Gsk

Preț obișnuit 42,60 lei
Preț obișnuit Preț redus 42,60 lei
Preț Redus În Curs De Aprovizionare
Taxe incluse. Taxele de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Theraflu raceala si tuse este indicat in tratamentul simptomatic pe termen scurt al simptomelor de raceala si gripa si al frisoanelor, atunci cand sunt insotite de durere de la usoara la moderata si/sau febra, congestie nazala, cu efect expectorant în cazul tusei productive, din piept.
Theraflu raceala si tuse este indicat pentru adulti si adolescenti cu varsta de 16 ani si peste.

Contraindicații:
Nu utilizaţi Theraflu răceală şi tuse:
- sunteţi alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină, guaifenezină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.  

Precautii:
Înainte să utilizaţi Theraflu răceală şi tuse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Nu luaţi Theraflu răceală şi tuse dacă sunteţi gravidă sau dacă alăptaţi. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Acest medicament poate provoca ameţeli. Dacă aveţi ameţeli, nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Doua capsule la fiecare 4-6 ore, dupa cum este necesar. Doza zilnica totala nu trebuie sa depaseasca 6 capsule în interval de 24 de ore (2 capsule administrate de trei ori pe zi). Durata tratamentului nu trebuie sa depaseasca 3 zile.
Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de fenilefrină şi guaifenezină. Fiecare capsulă conţine paracetamol 500 mg, clorhidrat de fenilefrină 6,1 mg (care corespunde la 5 mg fenilefrină bază) şi guaifenezină 100 mg.
- Celelalte componente sunt: croscarmeloză sodică, amidon de porumb, lauril sulfat de sodiu, talc şi stearat de magneziu.
Învelişul capsulei conţine: gelatină, apă purificată, indigotină (E 132), dioxid de titan (E 171), galben de chinolină (E 104), lauril sulfat de sodiu, eritrozină (E 127).

Prezentare:
16 capsule

Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Click aici pentru a citi prospectul acestui medicament

Vedeți detaliile complete