Salt la informațiile despre produs
1 din 1

GSK

Advil raceala si gripa, 200 miligrame/30 miligrame, 10 capsule moi, Gsk

Advil raceala si gripa, 200 miligrame/30 miligrame, 10 capsule moi, Gsk

Preț obișnuit 37,20 lei
Preț obișnuit Preț redus 37,20 lei
Preț Redus În Curs De Aprovizionare
Taxe incluse. Taxele de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Advil Răceală și Gripă se utilizează la adulți și adolescenți cu vârsta de 12 ani și peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune și gripei, incluzând dureri de cap, temperatură crescută (febră), gât inflamat, dureri, obstrucție nazală.

Contraindicații:
Nu utilizaţi Advil Răceală și Gripă:
- dacă s sunteţi alergic la ibuprofen sau pseudoefedrină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament sau dacă ați avut în trecut o reacție alergică la un medicament similar, cum este acidul acetilsalicilic sau alt AINS.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Advil Răceală și Gripă, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
- Nu luați Advil Răceală și Gripă dacă sunteți gravidă sau alăptați.
- În cazul în care credeţi că aţi putea fi gravidă sau dacă intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi- vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
Fertilitatea:
- Ibuprofenul poate afecta capacitatea femeilor de a rămâne gravide. Acest efect este reversibil după oprirea tratamentului cu ibuprofen.
- Este puțin probabil ca ibuprofenul, utilizat din când în când, să vă afecteze șansele de a rămâne gravidă. Adresați-vă medicului dumneavoastră înainte de a lua acest medicament dacă în trecut ați avut dificultăți în a rămâne gravidă. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
După administrarea de Advil Răceală și Gripă este posibil să vă simțiți amețit, să aveți dureri de cap neobișnuite sau probleme cu vederea ori auzul, inclusiv să vedeți sau să auziți lucruri care nu există (halucinații). Dacă se întâmplă acest lucru, nu conduceți vehicule, nu mergeți pe bicicletă și nu folosiți scule sau utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani:
- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore.  
- Dacă simptomele sunt mai grave, puteți lua 2 capsule în același timp.
- Nu luați mai mult de 6 capsule în 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.
Cât timp să luați acest medicament:
Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.

Acest medicament este destinat utilizării de scurtă durată. Luaţi cea mai mică doză pentru cel mai scurt timp necesar pentru tratarea simptomelor.
- Adresați-vă medicului dacă nu vă simțiți mai bine sau dacă vă simțiți mai rău sau dacă apar simptome noi. - Medicul vă va spune dacă este sigur să continuați tratamentul cu acest medicament.  

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg
- Celelalte componente sunt: Conținut lichid: Hidroxid de potasiu, Macrogol 600, Apă purificată
Capsulă gelatinoasă: Sorbitol lichid, parțial deshidratat (E 420) (apă purificată, sorbitan, D-sorbitol), Gelatină
Cerneală neagră de inscripționare (alcool SDA 35A, hidroxid de amoniu 28%, alcool izopropilic, apă purificată, macrogol 400, acetoftalat de polivinil, propilenglicol, oxid negru de fer (E172)
Aditivi alimentari: lecitină din soia în trigliceride cu lanț mediu 

Prezentare:
10 capsule moi

Click aici pentru a citi prospectul acestui medicament

Vedeți detaliile complete