Salt la informațiile despre produs
1 din 1

GSK

Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, Gsk

Theraflu Sinus raceala si gripa, 650mg/10mg, 10 plicuri, Gsk

Preț obișnuit 51,30 lei
Preț obișnuit Preț redus 51,30 lei
Preț Redus În Curs De Aprovizionare
Taxe incluse. Taxele de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Theraflu Sinus raceala si gripa contine o combinatie de calmant al febrei si durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.

Substantele active din Theraflu Sinus raceala si gripa actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv:
- durerile sinusale
- durerea de cap cauzata de sinuzita
- congestia sinusala
- congestia nazala

Contraindicații:
Nu utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă:
- dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină sau oricare dintre componentele acestui medicament.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă.
Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi.
Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice medicament. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Nu sunt cunoscuteefectele Theraflu Sinus răceală şi gripă asupra capacităţii de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum v-a spus medicul sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: se dizolva continutul unui plic in aproximativ 200 ml de apa fierbinte. Se obtine o bautura cu aroma de lamaie, care se bea fierbinte. Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic, o data. Doza poate fi repetata la intervale de 4 - 6 ore, dupa necesitati, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri in 24 de ore.

Nu depasiti doza recomandata si nu administrati medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.
- Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acesulfam de potasiu, galben de chinolină (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrină M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aromă de lămâie sortul, Natural Lemon WONF Durarome 860098/TD 1091’’, aromă de lămâie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860202/TD 0991’’, acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu. 

Prezentare:
10 plicuri

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Click aici pentru a citi prospectul acestui medicament

Vedeți detaliile complete