Salt la informațiile despre produs
1 din 1

GSK

Theraflu Max raceala si tuse, 1000 mg/12,2 mg/200 mg, 10 plicuri, Gsk

Theraflu Max raceala si tuse, 1000 mg/12,2 mg/200 mg, 10 plicuri, Gsk

Preț obișnuit 66,30 lei
Preț obișnuit Preț redus 66,30 lei
Preț Redus În Curs De Aprovizionare
Taxe incluse. Taxele de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Theraflu Max răceală şi tuse este utilizat pentru tratamentul pe termen scurt al simptomelor răcelii şi gripei şi al frisoanelor. Aceste simptome includ dureri uşoare şi moderate, febră, congestie nazală (nas înfundat) şi tuse productivă, din piept.
Theraflu Max răceală şi tuse trebuie utilizat numai de către adulţi, vârstnici şi adolescenţi cu vârsta de 16 ani şi peste.

Theraflu Max răceală şi tuse trebuie utilizat NUMAI dacă prezentaţi TOATE simptomele următoare: durere şi/sau febră, nas înfundat şi tuse productivă, din piept. Trebuie să vă adresaţi medicului sau farmacistului dacă nu vă simţiţi mai bine sau dacă vă simţiţi mai rău după 3 zile sau dacă tusea este însoţită de febră mare, erupţie trecătoare pe piele sau durere de cap persistentă. 

Contraindicații:
Nu utilizaţi Theraflu Max răceală şi tuse:
- sunteţi alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină, guaifenezină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.  

Precautii:
Înainte să utilizaţi Theraflu Max răceală şi tuse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Nu luaţi Theraflu Max răceală şi tuse dacă sunteţi gravidă sau dacă alăptaţi. 
 
Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Acest medicament poate provoca ameţeli. Dacă aveţi ameţeli, nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Theraflu Max raceala si tuse este indicat pentru adulti si adolescenti cu varsta de 16 ani si peste.
Un plic la fiecare 4-6 ore, dupa cum este necesar. Doza zilnica totala nu trebuie sa depaseasca 3 plicuri in interval de 24 de ore (1 plic administrat de trei ori pe zi). Durata tratamentului nu trebuie sa depaseasca 3 zile.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamol, clorhidrat de fenilefrină şi guaifenezină. Fiecare plic unidoză conţine paracetamol 1000 mg, clorhidrat de fenilefrină 12,2 mg (care corespunde la 10 mg fenilefrină bază) şi guaifenezină 200 mg.
- Celelalte componente sunt: zahăr (sucroză), citrat de sodiu, acid citric anhidru, acid tartric, sortimente de aromă de lămâie, aromă de lămâie (care conţine butilhidroxianisol (E 320)), aromă de mentol pulbere, acesulfam de potasiu, aspartam (E 951), galben de chinolină (E 104). 

Prezentare:
10 plicuri

Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Click aici pentru a citi prospectul acestui medicament

Vedeți detaliile complete