Salt la informațiile despre produs
1 din 1

Polisano

Pararemin, 10 comprimate, Polisano

Pararemin, 10 comprimate, Polisano

Preț obișnuit 24,79 lei RON
Preț obișnuit Preț redus 24,79 lei RON
Preț Redus Fără Stoc
Vândut de The Co-Operative SRL. Preț per bucată cu TVA inclus. Costurile de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Pararemin  este un medicament din grupa farmacoterapeutică:  analgezice antipiretice, anilide (inclusiv combinaţii).
Pararemin conţine paracetamol şi propifenazonă, ambele având proprietăţi analgezice, antipiretice, şi cafeină, în cantitate redusă, cu rol de potențare a efectului terapeutic al medicamentului.

Contraindicatii:
Nu utilizaţi Pararemin:
- dacă sunteţi alergic la paracetamol, propifenazonă, alte pirazolone sau pirazolidindione, cafeină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Pararemin, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
În primele două trimestre de sarcină luaţi Pararemin numai dacă medicul dumneavoatră vă recomandă acest lucru.

Nu luaţi Pararemin dacă sunteţi în ultimul trimestru de sarcină sau dacă alăptaţi.
Dacă urmaţi tratament pentru infertilitate, vă rugăm să vă adresaţi medicului dumneavoastră pentru a stabili oportunitatea administrării Pararemin. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Pararemin nu vă influneţează capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur.

Doze:
Adulţi (inclusiv vârstnici), adolescenţi şi copii cu vârsta peste 16 ani:
Doza recomandată este de 1-2 comprimate Pararemin odată. La nevoie, doza se poate repeta de 3 ori în 24 de ore.
Doza maximă zilnică este de 6 comprimate.

Copii cu vârsta cuprinsă între 12 – 16 ani:
Doza recomandată este de 1 comprimat Pararemin odată.
La nevoie, doza se poate repeta de 3 ori în 24 de ore.

Copii cu vârsta sub 12 ani:
Acest medicament nu este indicat la copii cu vârsta sub 12 ani.

Mod de administrare:
Pararemin se administrează pe cale orală.
Comprimatul se administrează cu o cantitate suficientă de lichid (aproximativ 200 ml la adult, dacă este posibil).

Administrarea regulată a dozelor permite evitarea oscilaţiilor durerii sau febrei. Nu depăşiţi dozele recomandate.
Adresaţi-vă medicului dumneavoastră dacă după 3 zile simptomele nu se ameliorează. 

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active sunt paracetamolul, propifenazona şi cafeina. Fiecare comprimat conţine paracetamol 250 mg, propifenazonă 150 mg şi cafeină 50 mg.
- Celelalte componente sunt: amidon pregelatinizat (integral), amidon pregelatinizat (parțial), polivinilpirolidonă, croscarmeloză sodică, acid stearic, izomalt, talc, dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Prezentare:
10 comprimate

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Click aici pentru a citi prospectul acestui medicament

Vedeți detaliile complete