Salt la informațiile despre produs
1 din 1

Perrigo

Coldrex Lemon, 10 plicuri, Perrigo

Coldrex Lemon, 10 plicuri, Perrigo

Preț obișnuit 27,60 lei RON
Preț obișnuit Preț redus 27,60 lei RON
Preț Redus În Curs De Aprovizionare
Taxele de expediere sunt calculate la finalizarea comenzii.

Indicatii:
Coldrex  Lemon este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:
- paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
- clorhidratul de fenilefrina este un decongestionant care desfunda nasul si sinusurile si va ajuta sa respirati mai usor;
- vitamina C (acidul ascorbic) va ajuta sa inlocuiasca pierderile de vitamina C care pot fi pierdute in primele stadii de raceala si gripa.
Coldrex  Lemon este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv a cefaleei, durerilor in gat, disconfortului si durerilor musculare, congestiei nazale, sinuzitei precum si durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia.

Contraindicații:
Nu luaţi Coldrex Lemon dacă:
- sunteţi alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină, vitamina C sau la oricare dintre celelalte componente ale Coldrex Lemon. 
- Nu administraţi copiilor cu vârsta sub 12 ani.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Coldrex Lemon, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, solicitaţi sfatul medicului sau farmacistului înainte de a lua orice medicament, inclusiv Coldrex Lemon.
Coldrex Lemon nu trebuie utilizat în timpul sarcinii sau alăptării, cu excepţia cazurilor în care medicul consideră acest lucru strict necesar. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Substanţele active conţinute în Coldrex Lemon nu au proprietăţi sedative.
Acest medicament poate cauza ameţeală. Nu conduceţi vehicule şi nu folosiţi utilaje dacă sunteţi afectaţi de ameţeală în timpul tratamentului cu acest medicament. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră. Trebuie să discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Coldrex Lemon se administreaza sub forma unei bauturi calde.
Goliti continutul unui plic intr-o cana, adaugati apa calda si amestecati bine.

Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta de 12 ani si peste:
Doza recomandata este de un plic la fiecare 4 sau 6 ore, la nevoie. Nu luati mai mult de 5 plicuri in 24 de ore.
Intervalul minim intre administrari trebuie sa fie de 4 ore.

Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile, fara recomandarea medicului.
Nu administrati Coldrex Lemon copiilor cu varsta mai mica de 12 ani.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţele active din Coldrex Lemon sunt paracetamol, acid ascorbic şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 750 mg, clorhidrat de fenilefrină 10 mg, acid ascorbic (vitamina C) 60 mg.
- Celelalte componente sunt: etilceluloză, acid citric anhidru, zaharină sodică, citrat de sodiu, zahăr, tetrarome lemon, aromă de lămâie, galben de chinolină (E104). 

Prezentare:
10 plicuri

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Click aici pentru a vedea prospectul

Vedeți detaliile complete